DepressionsForeningens medlemsundersøgelse 2011

Vi arbejder i DepressionsForeningen for at støtte mennesker med depression og bipolar lidelse og deres pårørende, og vi har brug for din hjælp til at blive klogere på, hvordan vi bliver endnu bedre.

Derfor håber vi du vil hjælpe os ved at bruge 5-10 minutter på at besvare en anonym spørgeskemaundersøgelse om dit kendskab til foreningen og de grupper, vi arbejder for.  Vi har brug for din besvarelse uanset hvor stort eller lille kendskab, du har til DepressionsForeningen og uanset om du bruger foreningens tilbud eller ej.

 

Få linket direkte i din indbakke

Vi vil så gerne at alle medlemmer har mulighed for at deltage i undersøgelsen, og derfor har vi i ”Balance”, som er udkommet i dag d. 16.6., henvist til hjemmesiden her, for et link til undersøgelsen.  Vi har nok desværre været lidt for ivrige, da undersøgelsen desværre ikke er tilgængelig endnu.

Men nu har vi jo lokket dig ind på hjemmesiden, så hvis du har lyst til at udfylde undersøgelsen, er du meget velkommen til, at sende en mail til sekretariat@depressionsforeningen.dk, så sender vi dig linket så snart det er klar.

 

På forhånd tak for hjælpen!

Facebooktwitterlinkedin

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*