Glæd dig til en stemningsfuld aften fyldt med varme toner, fællesskab og glæde, når Aalborg Gospel Choir inviterer til årets forårskoncert.
Aalborg Gospel Choir er Nordjyllands største gospelkor med mere end 200 medlemmer fra hele landsdelen. Kom og hør, hvordan det lyder, når 80 af korets medlemmer synger en festlig, glad og medrivende forårskoncert under ledelse af Henrik Dahl Christoffersen.
Du kan se frem til en koncertoplevelse, hvor musikken og fællesskabet går hånd i hånd – en oplagt mulighed for at læne sig ind i øjeblikket, lade dig løfte af stemningen og gå derfra med lidt mere lys og varme i kroppen.
📅 Tidspunkt: torsdag 21. maj 2026 kl. 19-21
📍 Sted: Lindholm Kirke, Thistedvej 111, 9400 Nørresundby
🪙 Pris: Det er gratis at deltage – tilmeld dig her på siden


Gitte og Martin tager imod uden for kirken ved flagstangen kl. 18:30 og så følges vi ind. Hvis du har spørgsmål, kan du kontakte Dorthe på tlf.: 5434 2838
Dette arrangement er en del af DepressionsForeningens lokale fællesskabsmiljø i Nordjylland for dig, der har eller har haft depression eller bipolar lidelse tæt inde på livet. Der vil løbende komme flere aktiviteter og det står dig frit for at deltage i hele rækken eller nøjes med enkelte arrangementer. Når du tilmelder dig arrangementet, sørger vi for, at du også får besked om kommende aktiviteter i fællesskabsmiljøet. Ønsker du ikke at komme på mailinglisten, kan du nemt melde dig af igen.