Feel-GOOD Blomster-workshop – GRATIS for medlemmer, i CAFÉ BLOM 11/5 kl. 10-15

Feel-GOOD Blomster-workshop – GRATIS for medlemmer, i CAFÉ BLOM 11/5 kl. 10-15

p1010818-bl-blomst-05

BAGGRUND:
At arbejde med blomster har hjulpet mig igennem den svære depression jeg fik, da jeg mistede min mand for nogle år siden. Og nu vil jeg dele denne glæde og harmoni med jer. Jeg, Laila Månsson er blomsterdekoratør og at arbejde med blomster er blevet mere end en livsstil for mig.

WORKSHOP:
KOM og LEG med BLOMSTER –-STYRK din GLÆDE og KREATIVITET

På denne Blomster-workshop lærer du at slippe din indre kreativitet og fantasi løs.
Vi lader os inspirere af spændende blomster og naturmaterialer, farver, dufte og naturens kraft i et harmonisk miljø, og kreerer buketter og blomster-arrangementer som vi tager med hjem bagefter.

STED og FORPLEJNING:
Café Blom ligger på Julius Bloms Gade 17, 2200 København N.
Deltagerne medbringer selv frokostpakke. Kaffe, te og kage kan købes på stedet.

TILMELDING og PRIS:
Workshoppen og alt materiale som blomster, grene, vase, sten mm er GRATIS for medlemmer.
(Hvis du ikke er medlem i DepressionsForeningen – det koster 200 kr – kan du blive det her på hjemmesiden eller kontakte sekretariatet)

Pladserne er begrænsede – derfor tilmelding. Ring til Laila senest d. 9 maj og tilmeld dig på telefon 4498 2401 eller mobil 2120 2881 og få en bekræftelse. Derefter sender du en mail med dit navn og telefon til swedelaila@yahoo.dk

 

Arrangør: DepressionsForeningen – www.depressionsforeningen.dk
DepressionsForeningens sekretariat; Vendersgade 22, 1363 Kbh. K,  sekretariat@depressionsforeningen.dk

 

Sted: Café Blom, Julius Bloms Gade 17, 2200 København N
Kontakt: Laila Månsson telefon 4498 2401 eller mobil 2120 2881

Facebooktwitterlinkedin

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*